KAMA 7 – suvine KAMA filmipäev 27.08.2022

Programm

14.00 Avasõnad ütleb Berliini Kultuuriseltsi KAMA esimees Aira Paschke

14.10 Plokk 1: Filmid “Maakohus”, “Kolmapäev” ja “Mia ja Liki” 

15.00 Plokk 2: Filmid “Homme saabub paradiis” ja “Mu kallid laibad”

15.45 Paus

16.15 Vestlus Eeva Mägi, Katrin Tegova, Anna Hintsi ja German Golubiga.

Modereerib Ingrid Hübscher

17.15 Paus

18.00 Plokk 3: Filmid “Kolm päeva augustis”, “Toiduahel”, “Manivald”, “Fatcula”, “Elo”

Pärast filme tähistame KAMA sünnipäeva!

Registreerimine:

Palun tulekust teada anda kuni 25. augustini, saates e-mail aadressile: eestikultuuriselts@googlemail.com

Pilet 7 €, KAMA liikmele 5 €

Pileti saab osta eelmüügist, kandes üle raha kontole:

Estnischer Kulturverein in Berlin KAMA e.V

DE02100900002826250006

BIC/SWIFT: BEVODEBB

Berliner Volksbank

Selgitus: nimi + KAMA7

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

***********************************************************

Režissöörid

Eeva Mägi

Režissöör Eeva Mägi on sündinud 16. mail 1987. aastal Kuressaares. Ta on õppinud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas (BA 2010), Maastrichti Ülikoolis (intellektuaalse omandi õigus LL.M 2011, cum laude) ja seejärel Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis dokumentaalfilmirežiid (MA 2015). 2018. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia julge visiooni teostamise eest lühidokumentaalfilmis “Lembri Uudu”. “Lembri Uudu” on osalenud enam kui 30 filmifestivalil ja saanud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. 2019. aastal tunnustati režissööri DocPoint Tallinn noore dokumentalisti stipendiumiga. Tema viimane lühidokumentaalfilm “Süda Sõrve Sääres” sai 2019. aastal Pärnu filmifestivalil parima Eesti dokumentaalfilmi auhinna ning võitis parima rahvusvahelise lühidokumentaalfilmi auhinna Melbourne’i rahvusvahelisel filmifestivalil, mis andis filmile õiguse kandideerida 2021. aastal lühidokumentaalfilmi kategoorias Oscaritele. 

Katrin Tegova

Stsenarist ja režissöör Katrin Tegova on sündinud 13. märtsil 1982 Kullamaal. Ta on omandanud Tartu Ülikoolis teatriteaduse erialal bakalaureusekraadi (2005) ning stsenaristika magistrikraadi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis (2013). Ta on kirjutanud lisaks stsenaariumitele ja näidenditele ka ilukirjandust ning hulgaliselt artikleid teatri, kunsti, meedia ja filmi vallas. Katrin Tegova on kaasstsenaristi ja -režissöörina teinud mängufilmid “Kirsitubakas” ning “Minu näoga onu”. Tema lühimängufilm “Mia ja Liki” on nomineeritud 2022. aasta Eesti filmi- ja teleauhindadele koguni viies kategoorias!

German Golub

Stsenarist ja režissöör German Golub sündis eesti-vene perre 3. veebruaril 1993 Pärnus. Ta on lõpetanud cum laude Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmikunsti eriala režissöörina. Oma karjääri jooksul on Golub teinud režissöörina mitmeid lühimängufilme ja lühidokumentaale, nende hulgas ka ühe Hiinas. Tema 2020. aasta lühimängufilm “Mu kallid laibad” võitis tudengi-Oscari (Academy Award, Gold Medal). German identifitseerib end eestlase ja eurooplasena, kes suhestub kergesti nii lääne kui ka ida kultuuridega. Mõlema poole kultuuriväärtuste uurimine on tugevalt mõjutanud ja dualiseerinud seda, kuidas ta ümbritsevat maailma tajub ja sellest aru saab.

Anna Hints

Anna Hints on eesti filmirežissöör, keskkonnaaktivist ja rahvalaulik, kes on seotud kaasaegse kunsti ja eksperimentaalmuusikaga. Anna on sügavalt juurdunud Lõuna-Eesti eripärases kultuuris, kuid juba kuus aastat on tema teine kodu olnud India. Ta on õppinud kirjandust, folkloristikat ning tal on diplom nii fotograafia kui ka filmirežii alal. Anna debüüt-lühifilmi “Jää” (2017), mis sai Eesti filmi- ja teleauhindadel “Parima lühifilmi” auhinna, on näidatud enam kui 95 filmifestivalil ja see on võitnud 14 auhinda üle maailma.  2021. aasta jaanuaris esilinastus Eesti Rahvusringhäälingus tema lühidokumentaalfilm “Homme saabub paradiis”, mis räägib emadest, kes päästavad maailma, andes oma peredele prügikastidest päästetud toitu. Film on algatanud Eestis avaliku arutelu toidujäätmete teemal ning tekitanud liikumise ja mitu uut kogukonda üle Eesti, et tarbida toitu, mis muidu satuks prügilatesse. Hetkel on Annal järeltootmises esimene täispikk dokumentaal “Savvusanna sõsarad”, mis räägib naistest, kes pesevad oma häbi maha Lõuna-Eesti erilise kultuuri suitsusaunas ning lühifilm “Valguse kaal”, mis kujutab rätikukogijate elu Delhis. 

********************************************************

Filmikirjeldused

“Mia ja Liki” (2021; režissöör Katrin Tegova)

Näib, nagu võiks suvi igavesti kesta. Õed Mia ja Liki võtavad suvest viimast, kuid märgid sellest, et nende vanematega on midagi pahasti, häirivad nende rõõmsat elu. Tüdrukud tajuvad enda ümber toimuvaid muutusi, ent ei suuda olukorda mõista, mis omakorda tekitab neist seletamatut hirmu ja segadust.

“Kolmapäev” (2021; režissöör Eeva Mägi)

Jaanus veedab oma naise Kariniga koduslipil viimase päeva. Hahkade hüüete, kalavõrkude ja tuulte keskel saadavad nad slipil koos Karini hinge vaikade taha. Armastust täis argipäev veereb õhtusse ja langeb koos loojuva päikesega mere sügavustesse.

“Maakohus” (2020; režissöör Eeva Mägi)

Absurdist pakatav kohtudraama, mis jutustab loo kahest endisest abikaasast, kelle armastusest on saanud vihkamine ning järele on jäänud vaid soov teineteisele kätte maksta. Kõige selle vahele jääb aga väikene laps.

“Mu kallid laibad” (2020; režissöör German Golub)

Ootamatult kodust ilma jäänud noormees Erki võtab enda kohuseks oma üksiku ema eest hoolitsemise. Ta on sunnitud leppima esimese tööga – laibavedaja. Veidraks teeb olukorra aga pikaaegse kogemusega kolleeg, kelle jaoks on see vaid järjekordne päev tööpostil.

“Homme saabub paradiis” (2021; režissöör Anna Hints)

Maailm vaevleb prügiuputuse käes. Et päästa keskkonda ja oma laste tulevikku, on noored emad otsustanud peredele toitu hankida kaubanduskeskuste prügikastidest.

“Kolm päeva augustis” (2017; režissöör Madli Lääne)

Eva veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Tallinna paneelmajade vahel sõbrannadega mängides. Kui poliitiline olukord riigis muutub ärevaks, põrkab Eva hoovis kokku vene poisi Kiriga. Ees ootab midagi uut, nii Eestil kui ka Eval.

“Toiduahel” (joonisfilm; 2018; režissöörid Mari Kivi ja Liis Kokk)

Film räägib toidutootmisest ja -tarbimisest. Tootmisprotsess pole alati nii puhas, kui eeldatakse. Pigem ei pöörata sellele tähelepanu, olulisem on toote isuäratav lõppvälimus. Film mängib fantaasiatega toidutootmises ning rahuldustundega, mis meid valdab, kui omandame ihaldusväärse toodangu.

“Manivald” (joonisfilm; 2017; režissöör Chintis Lundgren)

On päev enne Manivaldi 33. sünnipäeva. Üleharitud, töötu ja ükskõikne Manivald elab koos domineeriva pensionärist emaga ning veedab oma päevi klaverit harjutades. Samal ajal koristab ema tema sokke ja keedab talle kohvi. Elu on lihtne, kuid mitte kuigi hea. Nende ebatervislik sõltuvussuhe on kokku kukkumas, kui pildile ilmub noor ja kuum Toomas, kes tuleb parandama nende pesumasinat. Ning neid endid.

“Fatcula” (joonisfilm; 2016; režissöör Martinus Klemet)

Draculast saab oma rasvaarmastuse tõttu ilukirurg Fatcula. Ilu nõuab ohvreid. Sellel raskel teel aitab inimesi ilukirurg Fatcula ning tema abilised rasvatihased. Kuid spordiklubi kõrvale kerkinud müstiline ilukliinik ähvardab laostada klubi omaniku. Mis selles kliinikus tegelikult toimub? Lahendus paistab leiduvat ühes pudelis Fat Burneris.

“Elo” (2015; režissöör Helen Takkin)

Helen Takkini lühimängufilm väikesest tüdrukust Elost, kes otsib armastust vahendeid valimata. Elo on isepäine lasteaialaps, kes vihkab lasteaeda, sest seal kehtivad vaid keelud ja käsud. Elo ei mõista, miks ta peab seal vangis istuma, kui aia taga paistab ahvatlev ja salapärane päris elu. Elo sepitseb plaani, kuidas lasteaiast põgeneda. Ühel päeval saabub lasteaeda uus kasvataja Helena. Elo armub Helenasse, kuid saab peatselt tundma ka kaotusvalu.

***********************************************

Korraldustiimi kuuluvad Ingrid Hübscher, Aira Paschke, Anu Schaper ja Kristiina Jessen

Lähem info ürituse kohta: eestikultuuriselts@gmail.com