KAMA3 programm

6. oktoobril 2018
Brotfabrik
Caligariplatz 1, 13086 Berliin

eesti keeles:

17.00-18.00 prof. dr. Cornelius Hasselblatti loeng „Uitmõtteid uuema eesti kirjanduse ümber“ 

Millised on kaasaegse eesti kirjanduse tähtsa(ma)d teemad? Mis on üllatav, mis „oodatud“? Mis on teistmoodi? Mida tõlgitakse ning eksporditakse maailma?

Foto: Marianne Vogel

Prof. dr. Hasselblatt on fennougrist, eesti kirjanduse uurija ja tõlkija. Aastatel 1998‒2014 Groningeni Ülikooli Soome-ugri keelte ja kultuuride professor, uurinud eesti kirjandust, kirjutanud eesti kirjanduse ajalugu (2006, eesti keeles 2016). Ta on tõlkinud saksa ja hollandi keelde Mati Undi, Jaan Krossi, Maimu Bergi, Viivi Luige jt eesti kirjanike loomingut.

18.00-19.00 paus

19.00-20.30 “Sümfoonia ühele. Allegro con moto” Tartu Uus Teater

Donald Tomberg/ Ardo Ran Varres

Foto: Henry Griin

Vana mees, endine helirežissöör Johannes Krapp orienteerub vabalt Eesti kultuuriloos, ajalugu on talle kättesaadav nagu Vana-Kreeka laulikule, keda juhendas muusa. Ta on võtnud endale ülesandeks raadio abil ajalukku sekkuda ja saata minevikku oluline teade.
Raadio on katki ja ootab parandamist. Krappi käe all raadio elustub ja sekkub Naisdiktor. Algab ühine ajarännak mälestustes ja viimase 200 aasta Eesti (muusika)ajaloos ning Ringhäälingu lõpututes arhiivimaterjalides.
Näidend on üles ehitatud muusikateose kompositsiooni põhimõttel. Ajalooline materjal on pihustunud fragmentideks. Krapp mäletab, teab, kommenteerib…
Kas tal õnnestub saata teadet minevikku?

Laval
Aleksander Eelmaa (Eesti Draamateater)

Hääled: Garmen Tabor, Helgur Rosenthal, Ardo Ran Varres jt.
Dramaturg: Donald Tomberg
Lavastaja ja helikujundaja: Ardo Ran Varres
Kunstnik ja valguskujundaja: Henry Griin

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 h 30 min.

Fotod: Gabriela Liivamägi

Pärast etendust vestlus lavastaja ja helikujundaja Ardo Ran Varrese ning näitleja Aleksander Eelmaaga. Eestikeelset vestlust modereerib Ingrid Hübscher

21.15-22.00 paus

Rahvusvahelisele publikule:

22.00-23.00 Viktor’s Joy‘ kontsert

Foto: Thomas Thomas

KAMA3 kontserdil astub üles Viktor’s Joy koosseisu kuuluv singer-songwriter Kaarel Malken. Tema ingliskeelsete laulude sõnad kirjeldavad midagi ilustamata lapse- ja nooruspõlve elamusi kodukohas Paides ning hilisematel rändeaastatel Austraalias ja Saksamaal.

Viktor‘s Joy debüütalbum I used to be clean valiti Raadio Kahe 2017. aasta viiekümne parima albumi hulka. Hetkel toimub töö uue kauamägiva kallal, mis peaks ilmavalgust nägema 2018. aasta novembris.


13. oktoobril KAMA3 raames Berliini Eesti Koolis

Foto: Esra Rotthoff

Linda Vaheri improteatri töötuba BEKi õpilastele
1989. aastal Tallinnas sündinud näitlejanna on pärit paljulapselisest tsirkuseartistide perekonnast. Tema lapsepõlv möödus tantsides ja akrobaatikat tehes. Ta õppis koreograafiat ja hiljem Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemias näitlemist. Ta on mänginud filmides ja seriaalides, näidelnud NO99 näitegrupis. Viimased kaks aastat on Linda elanud Berliinis ja töötanud siinses Maksim Gorki teatris.
Lindal on suur kogemuste pagas näitlemises, improvisatsioonis, liikumises, akrobaatikas ja lastega tegelemises. Berliini Eesti Koolis toimuv improteatri töötuba lastele seob just kõik tema oskused, mida ta saab tänuväärselt edasi anda Eestist eemal elavatele eesti juurtega lastele, pakkudes neile võimalust väljendada end emakeeles argipäevavälises situatsioonis ning kaasata ka nende vanemad ja nooremad kaasõpilased.

Lähem info töötoa kohta
berliini.eesti.kool@googlemail.com.


Piletiinfo        Piletiinfo        Piletiinfo        Piletiinfo        PiletiinfoKAMA TÄNAB SÜDAMEST KÕIKI OMA TOETAJAID!

Täname Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi, Eesti Suursaatkonda Berliinis ning kõiki eraisikuid, kes on õla alla pannud. Täname Tartu linna Tartu Uue Teatri toetamise eest!

Täname Brotfabriki meeldiva koostöö eest.

Ürituse toimumisele ja traditsiooni jätkumisele saad kaasa aidata ka Sina:

Estnischer Kulturverein in Berlin e.V.
IBAN: DE15 1204 0000 0101 1485 00
BIC: COBADEFFXXX
Commerzbank
Selgitus: KAMA3

Korraldustiim: Kadi Mustasaar, Aira Paschke, Kristi Klopets, Liina Viil, Kristi Grünberg, Maret Paas, Ingrid Hübscher,  Reelika Ramot, Kadi Kaivo, Rutt Urbsalu, Berliini Eesti Kool.