Jutuhommik “Loodus, minu kodu” jutuvestja Ena Metsaga

MILLAL? Pühapäeval, 21. märtsil kell 11:00–12:00 (CET) KUS? Zoomis

Berliini Eesti Koolil on väga hea meel kutsuda kõiki lapsi pühapäeval, 21. märtsil kell 11 algavale virtuaalsele jutuhommikule. Meile tuleb külla jutuvestja Ena Mets, saates oma lugusid pisikeste rändama viivate pillide, sansula ja kalimba helidega.

Mongoolias, Columbias, Brasiilias ja Prantsusmaal elanud Ena on lugusid vestnud nii õpetaja, koolitaja, hüpnoterapeudi kui giidina. Jutuvestjana asus ta maailma avastama aastal 2017. Möödunud aasta augustis läbis Ena ligi 13 000 tõusumeetrit Prantsuse-Hispaania ning Prantsuse-Itaalia piiril, pajatades kaheteistkümnes mägihütis looduslugusid. Lastele jutustas Ena esimest korda sama aasta novembris Viljandi- ja Saaremaad külastades. Lugude valikul juhindub ta Gary Snyderi sõnadest: „Loodus pole koht, kuhu külla minna. Loodus on kodu.“ Looduslugudega täidetud hommik on pühendatud meie koduplaneedile, mis meid majutab ja kellel on täna rohkem kui eales varem meie tuge ja hoidmist tarvis. Lood lindudest, puudest, vikerkaarest ja vihmast täidavad jututunni, andes mõtteainet ja kajades me elus vastu.

ENA METS: „Olen jutuvestja, kes on lugusid armastanud nii kaua, kui end mäletan. Lood tervendavad, puudutavad hinge sügavaimaid soppe, päästavad meid rasketest olukordadest ja lubavad meil end väljendada paremini, kui ise seda oskaksime. Me kõik koosneme lugudest, mitte vaid aatomitest, nagu on öelnud kirjanik Eduardo Galeano.“ 

Registreeru siin. Kohad on piiratud, seega palume üritusele registreeruda hiljemalt 19. märtsil. Registreerunutele saadetakse 20. märtsil jutuhommiku link.