EMAKEELEPÄEVA KIRJANDUS- JA LUULEÕHTU KIRJANIKE LEILA HOLTSI JA TRIINU LAANEGA

MILLAL? Pühapäeval, 14. märtsil kell 16:00–17:30 (CET) KUS? Zoomis

Kama 6. kevadise sünnipäeva saabumisega korraldab Berliini Eesti Kultuuriselts emakeelepäeva puhul virtuaalse luuleõhtu, millega on teretulnud ühinema kõik eesti ja ka võro keele huvilised! Plaanime meeleolukat kokkusaamist Zoomi keskkonnas, kus on kavas vestelda nii võro kui eesti keeles, lugeda kirjapalu, luulet ja ka laulda. Luuleõhtu teemadeks on mitmekeelsus, kodu(igatsus), kodukeele tähtsus, võro ja eesti keele prestiižiküsimused (mis on üllatavalt sarnased võro ja väliseesti peredes)… Ja plaan on muidugi rõõmu tunda uutest muljetest ja saabuvast kevadest, täis lootust ja värskeid ideid. Nii et vahet pole, kas Sa asud sügavas Võromaa metsas, Berliinis või kes teab kus, ühine meiega!

Leila Holts (s 1981) on Põlvamaalt Kähri külast pärit luuletaja ning tõlkija, kes hetkel elab Inglismaal Newcastle’is. Ta on avaldanud kaks võrokeelset luulekogu: „Põimaja kuu all“ (2006) ja „Veere päält lauldõn“ (2016).

Triinu Laan (s 1975) elab Võromaal ja temalt on seni ilmunud lasteraamatud „Suur must koer. Suur must pini“ (2007, Triinu Ojari nime all), „Vana katkine kass. Vana katskinõ kass“ (2016), „Krutskiline tita. Päähäkääntäv tita“ (2019) ja „Luukere Juhani juhtumised“ (2020). (Teatame rõõmuga, et Triinu Laan sai oma  raamatu „Luukere Juhani juhtumised” eest Tartu kirjanduspreemia.)

Registreeru siin. Kohad on piiratud, seega palume Sul üritusele registreeruda hiljemalt 12. märtsil.


Kama tegemisi kajastab ka Saksamaa eestlaste ajaleht Eesti Rada. (Kui on soov ajalehte tellida, võta ühendust toimetajaga karin.aanja@gmail.com)