Eesti muusik maailmas 2018

Eesti Muusikanõukogu ja KAMA esitlevad:
Kuula!
Esmaspäeval, 1. oktoobril 2018 kell 19.00

Rahvusvaheline muusikapäev – Eesti muusik maailmas

Mendelssohn-Remises
Jägerstraße 51, 10117 Berliin

Esinevad Marcel Johannes Kits (tšello) ja Rasmus Andreas Raide (klaver).

SISSEPÄÄS TASUTA!

/// Lese auf Deutsch     Loe saksa keeles ///

Foto: David Ausserhofer

Tšellist Marcel Johannes Kits sai laiemalt tuntuks, kui võitis esikoha telekonkursil Klassikatähed. Hiljem on teda tunnustatud teistegi preemiatega, näiteks Eesti keelpillimängijate konkursil ning Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias. Kits on soleerinud näiteks ERSO, Südwestdeutsches Kammerochester Pforzheimi, Jena filharmoonia ja Iisraeli sümfooniaorkestrite ees. Ta on andnud kontserte teiste hulgas pianist Sten Heinojaga ning osalenud Arvo Pärdi lastelaulude salvestamisel.

Foto: Ülo Josing

Noorema põlve pianist Rasmus Andreas Raide on pälvinud preemiaid mitmel rahvusvahelisel konkurssil, näiteks noorte pianistide konkursil Jurmala 2010, Kaunas sonorum ning Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao 2017”.  Ta on soleerinud Läti riikliku sümfooniaorkestri, Tallinna kammerorkestri, Narva sümfooniaorkestri, Tallinna muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ja Virumaa kammerorkestri ees. Raidet teatakse ka klaveritriost Robert Traksmanni ja Marcel Johannes Kitsega.

Kavas:

Erkki-Sven Tüür – Dedication
Heino Eller – Prelüüd
Lepo Sumera – Pala aastast 1981
Franz Schubert – Arpeggione sonaat a-moll, D. 821
Robert Schumann – Adagio ja Allegro op. 70