EV100 teemaõhtu Björn Piiburiga: Eesti riikluse sünd pöördelistel aastatel 1917-20

2. veebruaril 2018 kell 19.00
Berliini Eesti Maja, Güntzelstraße 38, 10717 Berliin

“Juttu tuleb Eesti jaoks pöördelistest aastatest 1917‒20, mil kuulutati välja esmakordselt Eesti ajaloos riiklik iseseisvus. Noor Eesti riik aga kohtas kohe riigiks olemisega seotud tõsiseid väljakutseid ‒ iseolemist tuli kaitsta Vabadussõja rinnetel erinevate vastaste vastu. Üles tuli ehitada riiklikud institutsioonid, jalule tuli seada majandus ning otsustada, kasvõi seda, millist lippu, vappi ja hümni uus riik kasutama peaks. Laia ilma saadeti esimesed Eesti diplomaadid, kelle ülesandeks oli hankida Eestile rahvusvahelist tunnustust ja toetust. Need olid kahtlemata keerulised ja väga rasked aastad, mida aga aja horisondilt on äärmiselt põnev ja vajalik ikka ja jälle meenutada,” kirjeldab oma loengut ajaloolasest poliitikadiplomaat Björn Piibur ise.

Eesti delegatsiooni liikmed Tartu rahu sõlmimisel. Vasakult: J. Poska, kindral J. Soots, kolonel V. Mutt. Foto: Armin Lomp, Ajaloomuuseum

 

Pärast loengut ja vestlust dokumentaallavastus „Oma Maapäev“ (2007, Hardi Volmer). Filmi kohta loe lähemalt siit.

Palume end eelnevalt registreerida eestikultuuriselts@gmail.com

NB! Loeng on eesti keeles.