Robert Traksmann (1995) alustas viiulimänguga 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel. 2014. aastal lõpetas Robert Tallinna Muusikakeskkooli ning alates sügisest 2014 täiendab ta end Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis, Berliinis, Prof. Kolja Blacheri käe all.

Roberti suuremateks saavutusteks on II koht III ESTA Eesti konkursil (2007); I koht, Tubina Ühingu eripreemia (parima Tubina sonaadi esituse eest) ja Pärnu Linnaorkestri preemia II Pärnu Viiuldajate konkursilt (2010). Samuti on ta pälvinud mitmeid auhindu koolisisesel konkursil “Con Fantasia”. Robert Traksmann on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri, Saksa Noorte Sümfooniaorkestri (Tübingen), Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Haapsalu
Festivaliorkestri, TMKK Keelpilliorkestri ja -Sümfooniaorkestri ees. 2015 kevadel osales Robert solistina koos oma isa Harry Traksmanniga Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni suures ühisprojektis “Aadama Passioon”.

Robert mängib koos Rasmus Andreas Raide ja Marcel Johannes Kitsega trios, millega on esinetud Eesti tähtsamates kontserdimajades ja võidetud auhindu mitmetel festivalidel. 2012. aastal saavutas trio Leedus rahvusvahelisel konkursil “Pavasario Sonata” I koha. Trioga esineti ka Jaan Räätsa 80. juubelikontserdil. Koos on käidud end täiendamas ka Francis Goutoni käe all. Robert oli aastatel 2012-2014 Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri kontsertmeister.

Robert on käinud end täiendamas meistrikursustel Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Robert Rozeki ja Ivry Gitlise juures.