KAMA TEATRIKLUBI

Aprillis alustab tegevust Berliini Eesti Kultuuriseltsi TEATRIKLUBI, mille kohtumised on kuni koroonapandeemia leevenemiseni virtuaalsed.

Ootame Sind meiega ühinema ja lavastuste üle mõtteid vahetama! Osalemiseks vaata läbi lavastuste videosalvestus.


Berliini Eesti Kultuuriseltsil KAMA on rõõm kutsuda Teid virtuaalse teatriklubi kolmandale kohtumisele laupäeval, 8. mail kell 19 (CET), mil arutleme tantsulavastuse “Müra” (ZUGA) üle. Arutelu juhivad etenduskunstnik ja koreograaf Üüve-Lydia Toompere ning tantsu-uurija ja Tartu Ülikooli doktorant Anne-Liis Maripuu.

“Müra” (ZUGA)

Lavastaja: Helena Krinal (krinal | mansour). Laval: Tiina Mölder, Helen Reitsnik ja Ajjar Ausma. Kunstnik: Keili Retter. Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo. Helikunstnik ja plakatikujundus: Asma Ghanem (Palestiina). Dramaturg: Katrin Tegova.

Produktsioon: Väike Objekt A ja ZUGA Ühendatud Tantsijad. 

Kaasprodutsendid: krinal | mansour ja Sõltumatu Tantsu Lava.

Esietendus 9.04.2019 Sõltumatu Tantsu Laval

Tantsulavastus “Müra” on sündinud Eesti vaikuses ja kasvanud Palestiina lärmakatel tänavatel. Maailmas, kus müra on muutunud normiks, on vaikus see, mis meid hirmutab. „Müra“ on kehapõhine intiimne kohtumine helide, kehade, ruumi ja vibratsiooniga, mida on leotatud erisugustes mürades, kuid mis hoolimata selle häirivast mõjust on märkamatult muutunud meie elude pärisosaks.

Lavastust näeb siin: https://vimeo.com/359221287

Kohad on piiratud, seega palume oma osalemissoovist teada anda hiljemalt 7. mail: https://forms.gle/kT5Q3oHdju6YS1Sv7Registreerunutele saadetakse 8. mail Zoomi link.


Kohtumiseni teatriklubis! 


KAMA TEATRIKLUBI “POPI JA HUHUU” 24. aprill kl 19:00-20:30 (CET)

Lavastaja Priit Pedajas, Draamateater, 2000
Friedebert Tuglase samanimelise novelli ainetel

Otse Popi nina ees sulges Isand ukse. Ta kuulis, kuis Isand aeglaselt üle õue läks, värava lukust lahti keeras ja jälle lukustas. Siis jäi kõik vait.
F. Tuglas

Kuhu viib teekond, mida juhib üheltpoolt vajadus kuuluda, teiseltpoolt hirm tundmatu ees? Friedebert Tuglase novelli ainetel valminud lavastus jätab omapäi koju kaks täiesti erinevat tegelast, kelle võitlusest igatsuse ja üksindusega kujuneb peagi võitlus teineteisega. Nende lugu räägib üksteisehoidmise haprusest ja paradoksaalsusest. Väikesest mahajäetud korterist, milles neil hakkama tuleb saada, kujuneb tähendusväljade risttee ajatute ja ühtlasi väga kaasaegsete teemadega– mina kohtumine teisega, võim ja vabadus, üksindus ja kuulumine. Lisaks mitmekülgsele teemaderinigile ja teatritüki leidlikule atmosfäärile pakub elamust ka asjaolu, et lavastus kulgeb ilma igasuguse verbaalse kommunikatsioonita.

Lavastus: https://jupiter.err.ee/1086017/teatrietendus-popi-ja-huhuu

Novell: http://www.litterature-estonienne.com/tuglaspopiest.html

Arutelu juhib filosoofia- ja teatriteaduse tudeng Elisabet Suursaar.

Kohad on piiratud, seega palume Sul üritusele registreeruda hiljemalt 22. aprillil: https://forms.gle/sY2bYSHeRdMNdZ5ZA. Registreerunutele saadetakse 23. aprillil Zoomi link.

Kohtumiseni Teatriklubis!