JÄTKAME TRADITSIOONIGA! KAMA6 toimub – seekord virtuaalselt. Jälgi meie üritusi…

Jutuvestja jõuab loodus- ja kohtumislugudega otse Sinu koju

Berliini Eesti Kultuuriseltsil on väga hea meel teada anda, et märtsi teises pooles tuleb meile külla jutuvestja Ena Mets. Zoomi vahendusel saab igaüks tema lood ka omaenda koju tuua. Kuna praegu on maailmas aeg, mil kokkusaamised on saanud uue ja erilise väärtuse, jutustabki Ena laupäeval, 20. märtsil kell 16.00–17.30 täiskasvanutele ja noortele lugusid teemal „Inimhetked ja kohtumisretked“. Lastega kohtub jutuvestja pühapäeval, 21. märtsil kell 11.00–12.00, pajatades inimese ja looduse suhetest.

Mongoolias, Columbias, Brasiilias ja Prantsusmaal elanud Ena on lugusid vestnud nii õpetaja, koolitaja, hüpnoterapeudi kui giidina. Jutuvestjana asus ta maailma avastama aastal 2017, mil külastas oma lugudega kolmeteistkümmet Eesti raamatukogu. Vahepeal pani ta kahe aasta jooksul end proovile Prantsusmaal, jutustades lugusid nii Pariisis, Marseille’s kui mägihüttides Alpides ja Püreneedes.

„Inimhetked ja kohtumisretked“ on jutuvestja repertuaaris alates 2018. aastast, mil ta jõudis seitsmeteistkümnesse Eesti raamatukokku-kultuurikeskusesse Värskast ja Jõhvist Kohila ja Ruhnuni. Lugude valikus lähtub Ena Guy De Maupassant’i mõttest, et „meie elule annavad väärtuse teised elud, keda teel kohtame“. Nii põimib ta vesteid kummalistest-rikastavatest kohtumistest mällusööbinud muinas- ja autorilugudega.

Möödunud aasta augustis läbi Ena ligi 13 000 tõusumeetrit Prantsuse-Hispaania ning Prantsuse-Itaalia piiril, pajatades kaheteistkümnes mägihütis looduslugusid. Lastele jutustas Ena esimest korda sama aasta novembris Viljandi- ja Saaremaad külastades.  Lugude valikul juhindub ta Gary Snyderi sõnadest: „Loodus pole koht, kuhu külla minna. Loodus on kodu.“ Looduslugudega täidetud hommik on pühendatud meie koduplaneedile, mis meid majutab ja kellel on täna rohkem kui eales varem meie tuge ja hoidmist tarvis. Lood lindudest, puudest, vikerkaarest ja vihmast täidavad jututunni, andes mõtteainet ja kajades me elus vastu.

Laupäeval, 20. märtsil kell 16:00–17:30 (CET): „Inimhetked ja kohtumisretked“ – noored ja täiskasvanud

Pühapäeval, 21. märtsil kell 11:00–12:00 (CET): „Loodus, minu kodu“ – lapsed

Palun andke oma osalemissoovist teada 19. märtsini:

„Inimhetked ja kohtumisretked“ – https://forms.gle/UMoNHUwcsym8YyHx7

„Loodus, minu kodu“ – https://forms.gle/7MD2etQpvSitKn9Q8

Registreerunutele saadetakse link, mille kaudu kohtumisel osaleda saab. Kohtumiseni! Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA & Berliini Eesti Kool. Ootame teid!

Posted in: Määratlemata