Eesti saatkonnas külas

3. detsembril oli Berliini Eesti Kool kutsutud külla Eesti saatkonda. Seal toimus eriline koolipäev: suurematele ajalootund ja viktoriin, pisematele meisterdamine. Pikale pidulikule lauale olid lapsevanemad toonud küll karaskit, küll kooki. Eestist oli kohale tellitud mitu kilo komme!

Poliitikadiplomaat Björn Piibur tegi põneva ja jõukohase kokkuvõtte maailma riikide ja saatkondade ajaloost ning Eesti esindajatest Saksamaal. Samuti tutvustas ta lastele saatkondade funktsiooni ja diplomaatiliste suhete olemust, tuues toredaid näiteid sumerite saadikutest või kauplemisest – näiteks kulla ja hobustega. Samal ajal kui noormees Oskar tegi suurematele Eesti-teemalist viktoriini, meisterdas kultuuriuurija ja etnoloog Kristi Grünberg pisematega krepppaberist kuuseehteid ja ingleid.

Üritus oli imevahva ja esmakordne ning sööbib sellisena mällu nii lastel kui lapsevanematel. Aitäh lahke vastuvõtu eest asejuhile Marge Mardisalu-Kaharile, Björnile, Kristile, Oskarile, Olavile ja Marile!

saatkond2xsaatkond3x

saatkond7saatkond1

saatkond5saatkond4

saatkond6